Fajna restauracja włoska w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują mniej znane potrawy takie jak risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w menu można znaleźć też mniej znane potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i jedzenie z wielu miejsc Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Obiad z całą pewnością musi zawierać też aperitiff. Odrobina alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. włoska restauracja w centrum Krakowa Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodny wybór win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film