hydrolat na przebarwienia

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo stosowane, bo mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jakkolwiek i o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.