Kondycja w Krakowie przez wyborami

Głównym z trudnych przeszkód w większości polskich miast jest komunikacja. Nasze miasta są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców jak również poprawi całość gospodarki miasta.

Na tle okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.