odwyk alkoholowy 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Niemniej jednak nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur terapii, jakie pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

jak wyleczyć się z alkoholizmu

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez skład specjalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji osoba musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasami jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny bądź też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także zapoczątkować dyskusję na temat dostępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma godziwego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.